PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40363}

Linia czasu

Timeline
6,2 9 294
oceny
6,2 10 1 9294
Linia czasu
powrót do forum filmu Linia czasu

Uważam, iż temat maszyny czasu jest już po prostu nudny. W 2002 roku powstał film "Wehikuł czasu", który okazał się wielką klapą. Główną wadą filmu jest jego wtórny i nudny scenariusz. Jest kilka fajnych scen akcji, zwłaszcza wojna, której się absolutnie nie spodziewałem we filmie sci-fi, chociaż jej wątek uważam za niepotrzebny. Oprócz tego, możemy ujrzeć banalne aktorstwo oraz "rąbankę" Briana Tylera. Muzyka owszem, nieźle spełnia swoją rolę we filmie, jednak niezbyt pasuje do realiów średniowiecza. Najbardziej zirytował mnie wątek miłosny. Jest absolutnie zbędny, chociaż ma wpływ na zakończenie filmu, które jest naprawdę niezłe, to jednak udowadnia, że sam obraz jest przeznaczony dla osób mało wymagających, do których niestety nie należę.
"Linia czasu" momentami irytuje swoim banalnym scenariuszem i aktorstwem. Jednak, jako kino czysto rozrywkowe, wypada całkiem nieźle, stąd nieco podwyższona ocena. 5/10

ocenił(a) film na 5
toma_90

Myślę że 5/10 to odpowiednia ocena dla tego filmu. Spodziewałem się czegoś więcej, ale cóż. Film średni, aktorstwo na takim samym poziomie.

toma_90

A książkę Michaela Crichtona czytali? Bo jesli nie to sorry ale pieprzenie o wtórności scenariusza jest cokolwiek bez sensu. To ekranizacja moi drodzy.
Dla waszej wiadomości Crichton napisał też m.in.: Kulę, Kongo, Park Jurajski, Rój, System, 13 wojownik i jeszcze kilkanaście innych. Nie chwaląc się czytałem wszystkie jego powieści. Bo to wielki pisarz jest :)
A ja dopiero parę dni temu dowiedziałem się, ze sfilmowali Linię czasu :) No i obejrzałem i dałem mocną ósemkę

cronin35

Mocna osemke? Toz to "dzielo" nie zasluguje na wiecej niz 5/10.

CyboRKg

Zapomniałes dodać "moim zdaniem".

cronin35

sorry, ale ten film to kino klasy B, może się podobać ale nie jest wysokich lotów zdecydowanie.

ocenił(a) film na 6
cronin35

Książkę czytałem. Była o niebo lepsza od ekranizacji.Ale tak to już jest z przenoszeniem na ekran dobrych powieści.

użytkownik usunięty
cronin35

Wielki pisarz to fakt, ale był, bo raczej nie żyje. Film dobry, ale książka nieporównywalnie lepsza...jak zwykle. Chociaż był naprawdę niezły. I jeszcze...Crichton nie napisał "13 wojownika" tylko "Zjadaczy umarłych" :P

toma_90

Mnie tylko zirytowało wysłanie bandy studentów do średniowiecza, a później się dziwili , że jeden po drugim umiera :P. No bo średniowiecze to taki spokojny i pokojowy okres ludzkości przecie...

ocenił(a) film na 7
koza_2

Umierali, bo byli wzięci za szpiegów wroga. Myślisz, że w XIX wieku potraktowano by ich inaczej, albo w XX wieku ? Jeśli zakradasz się do obozu wojskowego ludzi, którzy są Anglikami a Ty mówisz tylko po francusku, a Francuzi zamierzają Anglików atakować...to ...odpowiedz sobie sam :)

kampinosek1990

To swoja drogą... poza tym wszyscy z tego co pamiętam szprechali też po angielsku. Może nie wyraziłem się zbyt jasno bo wydaje mi się to oczywiste. Historycy czy też archeoolodzy powinni wiedzieć lepiej, że na owym terenie w tym roku działaja różne wojska ( a byli poinformowani gdzie i kiedy się udają). A ci dopiero po pojmaniu, stratach w ludziach i paplaniu skąd są, zajarzyli ,że "no przecie tu je wojna !ola boga!"

Inna sprawa, że... tak potraktowano by ich inaczej w XIX wieku a tym bardziej w XX :P Nie zdziwił bym się jak by ich spalono na stosie w średniowieczu za to , że akcent mają jakiś dziwny :)
No i w średniowieczu mieli "fajne" narzędzia do "przyznawania się " podczas tortur.

ocenił(a) film na 7
koza_2

heh dobrze powiedziane :) Szybko zajarzyli, że wojna to nie przelewki.
Dalej, to posługujesz się stereotypem, który wiele nie ma wspólnego z rzeczywistością, w świetle badań naukowych przynajmniej. Liczba ofiar kościoła i stosów jest statystycznie skrajnie niska, wręcz powiem więcej - dzisiejszy terroryzm islamski w Afryce pochłania więcej istnień rocznie niż działania średniowiecznych milicji religijnych.
Nawet gdzieś czytałem, że inkwizycja tonowała fanatyczne nastroje motłochu, potem Luter je rozniecał na nowo - przeciw Żydom, przeciw katolikom itp, wówczas dopiero kościół zaczął szaleć i nawzajem się mordowali.
Mówię oczywiście o tej papieskiej, bo samozwańcza inkwizycja hiszpańska dopuszczała się licznych i krwawych zbrodni.
Tak...a Guantanamo ? Wyobraź sobie, że z przyszłości przybywają panowie w stroju Taliba i trafiają do niewoli amerykańskiej, mówiąc po arabsku :)

kampinosek1990

A ten film ma coś wspólnego z rzeczywistością? :). Stereotyp owszem, ale przecież do XVIII wieku jak najbardziej stosowany :P Z dzisiejszym terroryzmem to troszkę naciągasz. Ludności na świecie jest nieporównywalnie więcej niż pod koniec średniowiecza (a jeśli odniesiemy sie do filmu to akcja dzieje się zaraz po epidemi dzumy , czyli ludności w Europie całej jest tyle co w dzisiejszym Nowym Jorku i okolicach :P). No i władcy ówcześni i często sprzyjający im kronikarze historyczni raczej nie opisywali jak to zagonili revolte chłopską pod miecze. Nie wiadomo również co się działo tak naprawdę na innych kontynentach w tym czasie.
Inkwizycja była po to by nawracać a nie palić, w końcu chciali szerzyć chrześcijaństwo. Czasami im się nie udawało to spalili kogo trzeba dla strachu. A hiszpańskiej Inkwizycji to nikt się nie spodziewał :D
No dobra przybywają Talibowie z przyszłości wkradają sie do siedziby Prezydenta Obamy. Zostają otoczeni przez FBI, CIA NASA, BP i inne takie. Obama sie z nich śmieje, wypytuje kim są i zabija jednego taliba co jako jedyny umie mówić w lokalnym języku. A resztę zamyka w jakiejś ruderze. Nie no raczej tak by to nie wyglądało :D

ocenił(a) film na 7
koza_2

nom, może troszkę ;) Rzeczywiście procentowo nie ma porównania... jeśli tak patrzeć, to wojna trzydziestoletnia była bardziej opłakana w skutkach niż obie wojny XX wieku, ale sorki za offtop.
Co do przykładu z Obamą, to wiesz, różnie można patrzeć. W końcu wieśniacy nie wtargnęli do zamku króla Anglii, ale do obozu jakiegoś prowincjonalnego generała. Gdyby w bazie Amerykanów w Iraku pojawili się nagle ludzie, którzy na Amerykanów nie wyglądają, to nie wiem, czy by się to tak nie skończyło :) Ale co tam, to takie tylko dywagacje :) Dobrze, że taki film rozbudza wyobraźnię:)

ocenił(a) film na 4
toma_90


Moim zdaniem to kolejna, nieudana adaptacja świętnej książki Crichtona. Wcześniem podobnie nieudane było Kongo. Tak więc mamy dwa tytuły do remaku - Kongo i Linia czasu :)

ocenił(a) film na 7
toma_90

7/10, film się fajnie ogląda, przynajmniej nie ma super-bohaterów i nikt nie lata z bronią palną w XIV w., zresztą pewnie powinni po profesora wysłać oddział Marines, żałośni kinomaniacy...

ocenił(a) film na 6
toma_90

"Uważam, iż temat maszyny czasu jest już po prostu nudny. "
W filmie cała podróż wstecz uproszczono do głupiego przypadku i maszyny czasu. Książka przedstawia to bardziej szczegółowo ale wszystko opiera się na teorii strun.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones