PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40363}

Linia czasu

Timeline
6,2 9 294
oceny
6,2 10 1 9294
Linia czasu
powrót do forum filmu Linia czasu

Książkę znam od podszewki (czytałem i słucham w wersji audiobook wiele razy) i nie rozumiem wielu innowacji wprowadzonych przez scenarzystów, np. zamiana płci adwokata Roberta Donigera (w książce to była PANI mecenas, w filmie PAN mecenas - nazwisko bez zmian) lub dodanie motywu syna profesora Johnston`a, gdzie w książce Chris (magistrant) był traktowany przez profesora jak syn (mieszkał nawet z profesorem, który wyciągnął go z tarapatów natury uczuciowej). Tutaj Chris jest autentycznym synem i nie wiem w jakim celu? Czy zamiana płci jednego z płci przewodników naszej grupy bohaterów (w książce jest to PANI Gomez, w filmie Pan Gomez). Dobrze chociaż, że nie zmienili płci Lady Claire :-D żart...
Wszelkie zachwyty odwzorowaniem średniowiecznych realiów jest niczym wobec opisów w książce i wtedy dopiero wyobraźnia ma pole do popisu! Film wizualizuje to wszystko, a to już nadmiar szczęścia...
Nie wiem "co poeta miał na myśli" ale film warto obejrzeć, chociażby po to, aby z jeszcze większą ochotą wrócić do książki

ocenił(a) film na 7
Pawelcs

zastanawia mnie płynna znajomość martwych języków (staro-francuski, staro-angielski, oksytański) przez WSZYSTKICH przybyszy z przyszłości :-D w książce chociaż zamontowali im specjalne urządzenia do tłumaczenia, a i tak władał nimi w miarę biegle tylko Marek, no i oczywiście profesor...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones